Titulní stránka Historie Fraternity v ČR a na Slovensku Aktuality Pozvánka na setkání v Taizé

Pozvánka na setkání v Taizé

U příležitosti jubilejního roku stého výročí smrti bratra Karla Foucaulda se bude konat od 21. do 28. 8. setkání mladých v Taizé ve Francii.

Zváni jsou všichni mladí do 50ti let, kteří patří do duchovní rodiny bratra Karla Foucaulda i všichni ostatní mladí do 40ti let, kteří by si přáli zůčastnit se.

Setkání bude předcházet pěší pouť z Maconu do Taizé, která se bude konat od 17. do 21. srpna 2016.

Bližsí informace v přiloženém dopise.

Všichni jsou srdečně zváni!

Pokud byste měli zájem jet společně z ČR anebo o další informace, kontaktujte Malé sestry Ježíšovy na adresu: msjpraha@gmail.com

Další informace je také možné získat na této adrese: 100charlesdefoucauld.taize@gmail.com

Dopis mladých Karla Foucaulda („Jeunes Foucauld“):

Všem „mladým Karla Foucaulda“ v Evropě:

Dobrý den,

společenství „mladí Karla Foucaulda“ („jeunes Foucauld“) z Francie má zvyk se každý rok setkat na pár dní, aby mohli prožít čas bratrství, výměny a sdílení na nějaké téma nebo o tom, co žijí.

V roce 2016, u příležitosti stého výročí od smrti bratra Karla, toto pozvání se vztahuje na všechny mladé (do padesáti let nebo ve formaci) z Evropy, kteří patří do duchovní rodiny bratra Karla Foucaulda. Setkání se bude odehrávat v Taizé. Budou na něj pozváni všichni mladí do čtyřiceti let ze všech zemí Evropy, kteří by se k nám chtěli připojit. Plánujeme dva silné momenty:

Od 17. srpna 2016 (sraz 16.8. večer), začít pouť z Mâcon TGV (etapy po 15 – 18 km) směr Taizé. Možnost připojit se k nám bude každý večer, podle vašich možností příjezdu, a tak naše skupina bude moci každým dnem růst. Poslední etapou bude Cluny, v neděli 21 srpna, kdy budeme moci po mši a pikniku ujít se všemi, kteří mohou, poslední kilometry, které nás budou dělit od Taizé.

Od neděle 21. srpna večer do neděle 28. srpna po mši, je nám nabídnuto podílet se na životním rytmu Taizé: dopoledne každodenní modlitby a aktivity organizované bratry a odpoledne aktivity určené pro naši skupinu.

Začátkem ledna budou další informace s upřesněním průběhu setkání a přihlášení. V této chvíli je důležité, abyste si ve svých diářích rezervovali období od 16. do 28. srpna. Propagační materiály a šíření této nabídky se právě realizují, ale je důležité, abychom všichni z duchovní rodiny bratra Karla Foucaulda byli angažováni už od dneška (a nejen ti, kdo předpokládají, že se zúčastní tohoto setkání!) Myslete na to a řekněte o něm mladým ve vašem okolí…. Jsou opravdu pozváni a očekáváni pro tento silný čas společenství. Počítáme s vámi!

S bratrským pozdravem

Bruna, Elodie, Gabriel a Jean-Pierre

Přidáno: 14.12.2015

Ďalší aktuality