Titulní stránka Historie Fraternity v ČR a na Slovensku Aktuality Jubilejní rok bratra Karla Foucaulda

Jubilejní rok bratra Karla Foucaulda

Celá duchovní rodina bl. bratra Karla Ježíšova (Charlese de Foucaulda) 1. prosince vstoupila do jubilejního roku oslav 100. výročí jeho úmrtí 1. prosince r. 1916 v Tamanrassetu v Alžírsku.

Jeho osoba a jeho život inspirovaly vznik mnoha společenství a skupin, mezi nimi i Fraternitu malých sester Ježíšových. O otevření jubilejního roku v naší generální fraternitě na Tre Fontane v Římě malé sestry napsaly:

„V 18 hod. se konala eucharistická slavnost, která nás shromáždila okolo nového pomocného biskupa Říma, Mgr. Angela De Donatis, který slavnosti předsedal. Ve své homílii řekl:

„Tento večer otevíráme také svatou bránu. Ano, vstupujeme společně do roku mučedníka Bratra Karla. Je to rok milosti pro všechny, kteří v něm poznávají svého věrného přítele, který nás směřuje k Ježíši z Nazareta a ke všem Nazaretům našeho světa…“

Dvacet pět kněží celebrovalo spolu s ním. Po závěru mše se u východu někdo zeptal, proč jsme zpívaly v různých jazycích, mezi jinými v arabštině. Odpověděly jsme, že je to vyjádření naší universality. Byl také překvapený, když se dozvěděl, že existují malé sestry Arabky a komunity i dnes přítomné v Iráku a Sýrii."

Více o bratru Karlovi si můžete přečíst zde.

Stránky ve francouzštině věnované jubilejnímu roku br. Karla najdete zde

Přidáno: 9.12.2015

Ďalší aktuality